Можливості CashDesk
Зручність, простота та надійність при роботі з розрахунковими
операціями
Базовий функціонал
Формування чеків
При створенні нового чеку доступна функція пошуку товару за штрих-кодом, артикулом або найменуванням.
Формування Х-звіту
Можливість формування денного звіту (Х-звіту) для перегляду операцій по касі. Х-звіт не реєструється на фіскальному сервері.
Автоматичний розрахунок податків
Розраховується податок ПДВ та акциз.
Формування Z-звіту
Після закінчення робочого дня або зміни касир виконує дії по формуванню “Службової видачі” коштів та завершення зміни, після чого автоматично формується Z-звіт.
Повернення коштів клієнту
Передбачена функція формування видаткового чека на підставі чеку продажу у разі повернення товару/послуги.
Часті питання по роботі з ПРРО
Як перейти з класичного РРО на програмний?
Суб’єкти господарювання, які у зв’язку із застосуванням ПРРО вирішили відмовитися від застосування РРО, строк служби яких не закінчився повинні скасувати реєстрацію таких РРО за Порядком № 547 із поданням до ДПС звітних документів, передбачених законом про РРО.Чи можна реєструвати та застосовувати програмне РРО поряд із класичним?
Відповідно до українського законодавства, якщо підприємець працює одночасно із програмним та традиційним РРО, обмеження не застосовуються.Хто може використовувати програмний РРО з 1 серпня 2020 року?
З 1 серпня 2020 року в Україні поряд з традиційними РРО запроваджується застосування програмних РРО, зокрема для ФОП. Використовувати РРО, традиційний чи програмний, зобов'язуються всі суб’єкти господарювання, які торгують, підакцизними товарами. Вони повинні у кожному чеку РРО чи програмного РРО перед назвою товару зазначати відповідний код товарної підкатегорії.Хто повинен використовувати РРО з 1 січня 2021 року?
З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабміном.
У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування ПРРО та/або РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.
Згідно Закону України № 129-IX.
Як зареєструвати програмний РРО?
Зареєструвати програмний РРО повинен платник податків в електронному вигляді через Єдине вікно подання звітності. Необхідно подати форму 1-ПРРО з інформацією про користувача відповідного програмного РРО. У відповідь зазначеному програмному РРО буде присвоєно фіскальний номер та включено до відповідної бази даних. Під час реєстрації на кожен ПРРО буде надано набір фіскальних номерів, які потім будуть присвоюватися кожному чеку в онлайн-режимі по факту їх видання. Як перейти з класичного РРО на програмний?
Якщо ви вирішили перейти на програмний РРО та відмовитися від застосування традиційного РРО, строк служби якого ще не закінчився, ви повинні скасувати реєстрацію такого РРО у порядку, що встановлений Мінфіном. Необхідно також подати до контролюючих органів всі звітні документи, що передбачені Законом про РРО.
На період виходу з ладу ПРРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.
На період виходу з ладу ПРРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.На період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу.
• проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн
• може тривати не більше 36 годин (або 168 годин на місяць) зі створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів сформованих фіскальним сервером.
Скасування реєстрації ПРРО
Реєстрація ПРРО скасовується на підставі (п. 2 розд. ІІІ Порядку № 317/1):
✓ заяви (ф. № 1-ПРРО) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікацій;
✓ повідомлення (ф. № 2-ПРРО) з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа».
Перереєстрація ПРРО
Перереєстрація ПРРО здійснюється у разі (п. 8 розд. ІІ Порядку № 317/1):
✓ зміни найменування (ПІБ);
✓ податкового номера СГ (без держреєстрації припинення юрособи або підприємницької діяльності ФОП);
✓ назви або місцезнаходження господарської одиниці, де використовується ПРРО. Для перереєстрації подається заява (ф. № 1-ПРРО) з позначкою «Перереєстрація»..
Розрахункова операція (ПРРО)
Розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), а також видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).У разі застосування банківської платіжної картки розрахунковою операцією вважають оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.ПРРО в режимі офлайн
Суб’єкт господарювання може прийняти рішення про те, що у разі відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером проведення розрахункових операцій в режимі офлайн не здійснюється до моменту належного встановлення такого зв’язку, про що суб’єкт повідомляє під час реєстрації ПРРО або в період його експлуатації. У разі отримання такого повідомлення для ПРРО фіскальним сервером не формується Діапазон або раніше виданий Діапазон анулюється. Розд. ІІ Порядку № 317/2Які дані необхідно зазначити у вікні «локальний номер» розд. 4 заяви за ф. № 1-ПРРО?
У вікні «локальний номер» розд. 4 реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО зазначається число (номер каси) на вибір самого суб’єкта господарювання. Інформація згідно ресурсу «ЗІР», категорія 109.24.Яким чином СГ повідомляє контролюючий орган про звільнення касира?
У разі звільнення касира суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за ідентифікатором форми J/F1391801 з типом підпису «припинення роботи» для такого касира. Ресурс «ЗІР», категорія 109.24.Чи застосовувати РРО при перерахуванні коштів за товар в безготівковій формі – роз’яснення від ДПС
Державна податкова служба продовжує роз’яснювати положення Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон). Так, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. "Спрацьовує" звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону.Що таке електронний розрахунковий документ, створений ПРРО?
Електронний розрахунковий документ, створений програмним реєстратором розрахункових операцій – це документ, створений у момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу із присвоєнням йому фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу або присвоєнням йому фіскального номера із діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою. (ресурс «ЗІР», категорія 109.24).
На сайті ДПС є можливість пошуку зареєстрованого фіскального чека (з програмного та апаратного РРО). Електронний фіскальний чек є юридично значущим та може використовуватись як доказ в суді.
Чи можливо одночасно використовувати різними суб’єктами господарювання два окремі ПРРО на одному пристрої?
Програмне забезпечення може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.
Таке використання суб’єктами господарювання ПРРО допустиме лише почергово. Для цього необхідно почергово закривати робочу зміну одному суб’єкту господарювання та відкривати робочу зміну іншому. При цьому, суб’єкт господарювання протягом дня в ПРРО може відкрити нову робочу зміну у разі формування фіскального звітного чека (Z-звіту) та закриття попередньої зміни. Інформація «ЗІР», категорія 109.24.
Чи прийняті нормативно-правові акти, що регулюють порядок реєстрації та застосування ПРРО, порядок визначення діапазону фіскальних номерів для ПРРО, що працюють в режимі офлайн??
Нормативно-правові акти, що регулюють порядки реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затверджують форму розрахункового документу (чеку) зареєстровані у Міністерстві юстиції України, розміщені за посиланням ДПС. Інформація «ЗІР»», категорія 109.24.Де контролюється час офлайн і як рахується? (Для тих, хто використовує один з варіантів інтеграції)
Нормативно-правовими актами передбачено вимоги до програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО), програмне рішення якого під час роботи в режимі офлайн має забезпечувати контроль залишку часу протягом якого може тривати режим офлайн (36 годин підряд або 168 годин на місяць).
Час, протягом якого ПРРО перебував у режимі офлайн, підраховується шляхом сумування таких періодів: від дати та часу, що зазначаються у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні «завершення режиму офлайн».
Від дати та часу, зазначених у повідомленні «завершення режиму офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками на фіскальному сервері Державної податкової служби (далі – фіскальний сервер) не реєструвались на фіскальному сервері у режимі онлайн-обміну розрахункові документи, отримані від цього ПРРО. Інформація «ЗІР», категорія 109.24.
З якого часу здійснюється відлік 36 годин, дозволених для роботи ПРРО в режимі офлайн?
Відлік часу, протягом якого програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером Державної податкової служби не було зареєстровано розрахункових документів в режимі онлайн-обміну. Інформація «ЗІР», категорія 109.24.Яким чином покупець зможе перевірити розрахунковий документ (чек), виданий ПРРО, що працює в режимі офлайн?
У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) в режимі офлайн та передачі ним чеку/чеків до фіскального сервера.
Інформація про фіскальні номери, що увійшли до діапазону для використання ПРРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена у Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер ПРРО та про суб’єкта господарювання для ПРРО якого зарезервовано фіскальні номери. Інформація «ЗІР», категорія 109.24.
У який момент формується діапазон номерів для ПРРО і яким чином він поповнюється?
Перша порція діапазону номерів (2000) видається під час реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).За заявою суб’єкта господарювання таку кількість може бути збільшено, виходячи із розрахунку максимальної кількості розрахункових документів (чеків), які формуються ПРРО в режимі онлайн протягом 36 годин безперервно протягом календарного року.
Щоразу після приймання фіскальним сервером Державної податкової служби від ПРРО пакета створених ним копій чеків із присвоєними ним фіскальними номерами із діапазону, для такого ПРРО формується наступна порція фіскальних номерів. Кількість виданих (зарезервованих) номерів відповідає кількості отриманих фіскальним сервером (використаних таким ПРРО) номерів. Інформація «ЗІР», категорія 109.24.
Чи може один суб’єкт господарювання реєструвати та застосовувати ПРРО наряду із класичними РРО?
Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання програмних реєстраторів розрахункових операцій наряду із класичними реєстраторами розрахункових операцій. Інформація «ЗІР», категорія 109.24.Яким чином СГ може пересвідчитись, що покупець отримав розрахунковий документ в електронному вигляді за оплачені товари (послуги) через ПРРО?
Згідно з п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції (далі – фіскальний чек), створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО (далі – ПРРО) QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Суб’єктом господарювання фіскальний чек за оплачені товари (послуги) через ПРРО надсилається покупцю такими способами: електронною поштою (E-mail) або SMS, при цьому на пристрої повинна бути встановлена відповідна програма. Відправлення повідомлення виконується в загальному порядку від імені власника SIM-карти.
Про доставку фіскального чека від покупця надходить SMS повідомлення. Разом з тим, суб’єкт господарювання може пересвідчитись, що покупець отримав фіскальний чек надіславши на наданий покупцем абонентський номер на/або адресу його електронної пошти повідомлення із вимогою зворотного інформування. Інформація «ЗІР», категорія 109.24., категорія 109.24.